Ceník

Teplovzdušná kamna na dřevo

Jsou objekty, které je možné vytápět pouze lokálně. Jsou objekty, které je účelné vytápět lokálně. A jsou objekty, ve kterých se kamna stávají nejen zdrojem tepla, ale jsou i výrazem stylu bydlení a prostředkem k získávání pocitu pohody. Teplovzdušná kamna na dřevo Kanuk patří ve své kategorii ke kamnům, u kterých se jejich největší přednost, tedy vysoký výkon spojil s další užitnou vlastností a tou je možnost vaření. To vše při zachování svého typického funkcionálního vzhledu.
Kamna Kanuk jsou určena do „obyčejného“ prostředí a to nejen pro chaty a chalupy, ale také skleníky, hospodářské objekty a menší dílny, uplatnění nacházejí i v hospodách, pivnicích a klubovnách. Poslouží také jako krbová vložka pro krby nebo kachlová kamna.
Kamna Kanuk jsou ve standardním provedení povrchově upravena černou matovou žáruvzdornou barvou. Prosklenými přikládacími dvířky lze pozorovat ohniště. Netradiční a atraktivní vzhled získají při osazení na speciální podstavec a doplněné opláštěním. Boční opláštění částečně chrání před nebezpečným dotykem v nejexponovanější části kamen a také usměrňuje boční tepelné vyzařování.
Kamna Kanuk mají oproti konvenčním kamnům několik zásadních výhod. První podstatnou výhodou teplovzdušných kamen Kanuk je to, že plášť spalovací komory je zčásti tvořen za sebou střídavě řazenými trubkovými oblouky, které jsou v přímém styku s horkými plyny. Zásluhou vyklenutí vnitřních stran trubkových oblouků navazujících bezprostředně na spalovací prostor, se získá větší teplosměnná plocha ve srovnání s jinými technickými řešeními. Takto lze i při malých rozměrech dosáhnout topných výkonů, kterých nelze dosáhnout u kamen běžné konstrukce.

Druhou podstatnou výhodou je účinný odvod tepla vzduchem, který proudí těmito trubkovými oblouky zdola nahoru, podporuje cirkulaci vzduchu v místnosti a tím i rychlé promíchání vzduchových vrstev s různou teplotou. Kamna Kanuk pracují na principu bezroštového spalování dřeva. Vrstva popelu se tak stává součástí topeniště a plní funkci chlazení spodní části topeniště. Udržuje se tak teplotní rozdíl, který podporuje již zmíněné samovolné proudění vzduchu zdola nahoru v obloukových trubkách. Z kamen se odstraňuje jen přebytečný popel, kterého nebývá mnoho a obvykle se vybírá vždy až po několika dnech topení.
Další výhodou je možnost přikládat po rozhoření větší i nerozštípaná polínka dřeva. Nejvhodnějším palivem jsou přiměřená polena tvrdého i měkkého dřeva. Spalovat lze i jiný kusový dřevní odpad.
Další výhodou teplovzdušných kamen Kanuk je rychlé předání tepla do okolí, protože neobsahují materiály, které by v sobě nejprve teplo akumulovaly. To spolu s přívody sekundárního spalovacího vzduchu přispívá i k vysoké účinnosti, která přesahuje 74%. Výkon kamen lze regulovat pomocí regulačních klapek pro přívod primárního vzduchu a odtah spalin. Kamna Kanuk jsou vysoce jakostní, odpovídají platným předpisům pro použití v EU a je na ně poskytována dvouletá záruční lhůta.
Technické údaje
Typ
Kanuk 8 Kanuk 10
Jmenovitý tepelný výkon [kW] 8 10
Vyhřívaný prostor [m3] 150 200
Průměr kouřovodu [mm] 120 120
Výška [mm] 600 600
Šířka [mm] 550 550
Délka [mm] 720 860
Hmotnost [kg] 85 100
Průměrná spotřeba paliva [kg/h] 2,65 3,5
Doporučená délka polen [mm] 330 400
Průměr dvířek [mm] 270 270
Výška osy kouřovodu [mm] 510 510
Minimální tah komína [Pa] 10 10
Účinnost [%] 73,2 74,1
CO při O2 = 13% [%] 0,47 0,43
Objem spalovacího prostoru [m3] 0,05 0,06
Hmotnostní průtok suchých spalin [g/s] 11,4 12,4
Teplota spalin za hrdlem [°C] 182 207

Kanuk 8

Kanuk 10

Teplovzdušná kamna Kanuk 3 a 3G výkon 21 kW.

Teplovzdušná kamna KANUK 3 a KANUK 3G jsou díky výkonu 21 kW určena pro topení či temperování restaurací, chat a chalup ale také skleníků, hospodářských budov a dílen, uplatnění nacházejí i v hospodách, pivnicích a klubovnách. Ke Kamnům Kanuk 3 a 3G je možné objednat praktické plechové opláštění. Ke kamnům Kanuk doporučujeme namontovat teplovzdušný výměník.

Teplovzdušná kamna Kanuk 4 a 4G výkon 25 kW.

Teplovzdušná kamna KANUK 4 a KANUK 4G jsou díky výkonu 25 kW určena pro topení či temperování restaurací, chat a chalup ale také skleníků, hospodářských budov a dílen, uplatnění nacházejí i v hospodách, pivnicích a klubovnách. Ke Kamnům Kanuk 4 a 4G je možné objednat praktické plechové opláštění. Ke kamnům Kanuk doporučujeme namontovat teplovzdušný výměník.


zpět