SUPERTOK

Zařízení na úpravu kapalin magnetickým polem

bez chemikálií odstraňuje vodní kámen, brání zarůstání potrubí

SUPERTOK - Zařízení na úpravu kapalin magnetickým polem princip
příklady užití
rozměrová řada
ceník
plánek

PRINCIP MAGNETICKÉ ÚPRAVY KAPALIN

Způsob proudění kapalin v magnetickém poli zařízení a jeho tvar umožňují kapalině získat vlastnosti, které brání usazování nerostných látek a zároveň rozpouští již vzniklé minerální usazeniny.
Průtokem kapaliny magnetickým polem v komoře magnetického zařízení se mění fyzikální vlastnosti kapalin, nikoliv jejich chemické složení.
V kapalině dojde působením magnetického pole k ovlivnění minerálních látek rozpuštěných ve vodě. Nerostný prvek obsažený v takto upravené kapalině se chová jako nestabilní, nedokáže navázat elektronovou vazbu na jiný prvek a nekrystalizuje. Tím nedochází k vytváření minerálních usazenin na stěnách potrubí a všech instalatérských a topenářských dílců.
Magneticky upravená kapalina postupně rozpouští krystalické usazeniny do mikroskopické suspenze a zabraňuje usazování dalších nerostných látek.
Rozpouštění starých usazenin v potrubí a technických zařízeních i krystalických solí v půdě probíhá pozvolna a stejnoměrně. Uvolněné částečky jsou mikroskopické a bez dalších problémů se odplavují, vylučují nebo odfiltrují. U technických zařízení se zlepší nejen průtok, ale i energetická účinnost teplosměnných ploch, činnost sedel termostatických ventilů, termostatů apod... Podstatně se tím zvýší jejich životnost a ušetří se značné finanční náklady na údržbu a obnovu.

SUPERTOK

Přístroj na ovlivnění kapalin magnetickým polem. Vyřeší vaše problémy s vodním kamenem.

KVALITA SUPERTOKU JE PŘEDEVŠÍM DÁNA dvojnásobným průtokem kapaliny silovým polem vylepšené konstrukce labyrintu větších a účinnějších permanentních magnetů a použitím ušlechtilých materiálů pro pouzdro. Zvětšenými rozměry výrobků je zajištěn průtok kapaliny bez omezení a tlakových ztrát. Jako jediní používáme magnety ošetřené barvou schválenou Státním zdravotním ústavem. Na výrobky Supertok jsou vystaveny Certifikáty pro Českou i Slovenskou republiku. Úřad průmyslového vlastnictví udělil zařízení dvě "Osvědčení o zápisu užitného vzoru". Předpokládaná životnost min. 30 let.

Stop vodnímu kameni! Nový se netvoří - starý rozpouští!

CO JE VODNÍ KÁMEN? Vodní kámen vzniká uvolněním minerálů z vody. Vzniklé usazenině říkáme vodní kámen a z užitečného materiálu se stává náš nepřítel.
JAK SE LZE BRÁNIT? Chemií nebo fyzikou. Magnetická komora SUPERTOK se chová ekologicky, využívá fyziku. Zpomalí tvorbu vodního kamene na minimum. Obvykle ji zastaví zcela a to bez chemikálií, bez doplňování čehokoliv. Po montáži již nevyžaduje údržbu, ani dalších nákladů.
MOHU SE ZBAVIT I STARÝCH USAZENIN? Ano. Vliv silového pole v komoře SUPERTOKU pozvolna rozmělňuje vodní kámen a vrací jej zpět do vody jako minerál. Narostlý vodní kámen je odbouráván protékající vodou. Doba čištění závisí na množství protékající vody i na složení kamene. Čím větší spotřeba vody, tím lepší a rychlejší účinky. Například zarostlé potrubí se zprůchodní a není třeba jej vysekávat ze zdi, ucpané karmě se vrátí průtok.

 

A CO PLASTY? V plastových rozvodech, pro jejich velmi hladký povrch, se vodní kámen tvoří velmi pozvolna.Má tu nevýhodu, že se utvořené šlupičky vodního kamene samovolně uvolní a pak ucpou trysky, sprchy, vydřou baterie apod. Krizová jsou místa náhlého zúžení, místa s kovovými přechody a na konci plastu inkrustace napadá těleso bojleru, výměník, karmy, kotle, průtokové ohřívače, pračku, myčku, splachovače, sprchu, pákové baterie, trysky masážních van, trysky zavlažovacích systémů... tam všude pracuje a chrání SUPERTOK.
KAM SE KOMORA MONTUJE? Komora se montuje do potrubí, před jednotlivá zařízení, která chceme chránit. Nejlépe větší a účinnější na patu domu (za vodoměr či domácí vodárnu), tak ochráníme celý systém.
JAK URČIT SPRÁVNOU VELIKOST? Určující je způsob ohřevu vody a četnost jejího odběru. Čím delší zdržení vody v domě, tím větší komora s většími a silnějšími magnety. Volbou větší komory nic nepokazíme, komora bude působit s rezervou. Optimální mohutnost komory ochotně určíme a případné dotazy zodpovíme na níže uvedených telefonních číslech.
Komoru doporučujeme do nových instalací jako prevenci, ti moudří již tak činí. Firma MILVIT vyrábí velikosti od G1/2" - G 1 1/2", dále průmyslové verze DN 50, 65,80,100,120,200. V poslední době dochází k velkému odběru průmyslových zařízení, hlavně pro činžovní domy, vodárny, školy a větší objekty.
Výrobek nevyžaduje údržbu, je vyroben z ušlechtilých materiálů s atestem pro pitnou vodu. Provozem se neopotřebovává a jeho životnost přesahuje 30 let. Na výrobky SUPERTOK jsou vystaveny certifikáty pro Českou i Slovenskou republiku.

ZÁRUKA 6 LET.


PŘÍKLADY UŽITÍ MAGNETICKÉHO ZAŘÍZENÍ SUPERTOK

DOMOVNÍ VERZE

PRŮMYSLOVÉ VERZE

JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ - NEBOUREJTE! UŠETŘÍTE - zkuste náš SUPERTOK!


ROZMĚROVÁ ŘADA

TYP - VELIKOST STAVEBNÍ DÉLKA
mm
PRŮMĚR
mm
PRŮTOČNÉ MNOŽSTVÍ
průměrné m3/hod.
1 - G - 1/2", G - 3/4 " 75 40 0,1 - 4
2 - G - 3/4 " 93 52 0,1 - 6
3 - G - 1", G 1 1/4" 108 80 0,1 - 13
3 - MAX/P90
G - 1",G 1 1/4",G 1 1/2"
116 89 0,2 - 15
4 - DN 50, 65, 80, 100 300 208 1 - 40
5 - DN 150, 200 380 460 3 - 300


návrat návrat na začátek strany hostomsky.p@hostomsky.cz